wtorek, 19 październik 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

PAMIĘTAJ!
Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U. z 2021 t. poz. 955)

Pełna treść informacji

Informacja o obowiązku spisowym jak również o stosowaniu kary grzywny w przypadku odmowy udziału w spisie - dostępna pod linkiem: https://stat.gov.pl/aktualnosci/czy-pamietasz-ze-udzial-w-spisie-powszechnym-jest-obowiazkowy,357,1.html
Spis powszechny


Zachęcamy do wzięcia udziału w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową formą jest samospis internetowy https://spis.gov.pl. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon na infolinii spisowej tel. 22 279 99 99

#Liczymy się dla Polski

Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej.

Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

nr telefonu info

miniatura

Chcesz sprawdzić jego tożsamość? Możesz to zrobić poprzez:
- specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/
- kontakt z infolinią spisową pod numerem 22️ 2️7️9️ 9️9️ 9️9️, wybierz 1️ – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2️ – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Inne ważne informacje:
• Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 2️2️ 8️2️8️ 8️8️ 8️8️.
• Jeśli spisałeś się przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie będzie do Ciebie dzwonić w sprawie spisu!
• Rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach aż do odwołania.
• Rachmistrz spisowy ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.
• Rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych.
• W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent niezwłocznie zgłoś na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Pamiętaj, że zgodnie z ustawą rachmistrzowi nie można odmówić podania danych. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo przekazanych danych, są objęte tajemnicą statystyczną. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie