środa, 23 czerwiec 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka
Dnia 7 września br. w Zespole Szkół w Męcince odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Tegoroczna akcja obywa się w roku 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Słowo wstępne odnośnie powieści i jego autorze przedstawiła pani A. Śmiłowska. „Wizje szklanych domów i jaka powinna być Polska” – te fragmenty powieści przeczytały bibliotekarki z GBP w Męcince oraz Filii w Pomocnem i Przybyłowicach: E. Chodor, A. Brzuszek, M. Mikołajczyk. Uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII z zainteresowaniem słuchali o marzeniach i życiu młodzieży w czasach, gdy Polska odzyskała niepodległość. Narodowe czytania przyczyniają się do częstego sięgania po polską klasykę. Czytając uczymy młodzież szacunku do polskiej literatury i kultury.

Autor: Elżbieta Chodor

Narodowe czytanie Narodowe czytanie

Narodowe czytanie Narodowe czytanie
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie