niedziela, 25 lipiec 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

Uwaga! Od poniedziałku na terenie Gminy Męcinka rozpoczyna się inwentaryzacja źródeł ciepła, którą przeprowadzi firma GrinIS.
Jej przedstawiciele posiadać będą identyfikator z numerem dowodu osobistego, podpisany przez Wójta Gminy Męcinka. Spis będzie się odbywał poprzez kontakt bezpośredni z mieszkańcami na terenach posesji.

plakat mapa

Powiększ mapę (format JPG)

Warsztaty origami na Zamku Piastowskim w Legnicy prowadzone przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną były pierwszymi zajęciami dla naszych seniorów spośród wielu zaplanowanych podczas tegorocznych wakacji.
"Już 22 lipca seniorzy z Gminy Męcinka wezmą udział w spotkaniu z autorką książki o Agnieszce Osieckiej. Bardzo serdecznie zapraszam seniorów z naszej gminy, którzy nie zapisali się na wyjazdy, a chcieliby z nich skorzystać i wspólnie miło spędzić czas" - wójt Mirosław Brzozowski.

Pielgrzymka na Kalwarię w Męcince to piękna ponad trzydziestoletnia tradycja mieszkańców Gminy Męcinka oraz okolicznych miejscowości. Przygotowania do tegorocznego wydarzenia już się rozpoczęły. Proboszcz Parafii w Męcince ks. Przemysław Burnos jako główny organizator tego wydarzenia, a także Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski oraz Komendant Gminny OSP Wiesław Gregulski jako partnerzy wspierający i współfinansujący to ważne przedsięwzięcie spotkali się w celu omówienia organizacji pielgrzymki.

Szczegóły wydarzenia zostaną przedstawione przez Księdza Przemysława wkrótce, ale już dziś zapraszamy do tego wspólnego dzieła wszystkie Parafie z terenu Gminy Męcinka, mieszkańców oraz gości przyjezdnych.

plakat

Będzie można wykonać szczepienie przeciwko Covid 19 bez wcześniej rejestracji, pracownicy Urzędu Gminy w Męcince pomogą dokonać spisu powszechnego (który dla wszystkich jest obowiązkowy) oraz doradzą na temat pozyskania dotacji na wymianę pieców, okien czy remonty dachów.

Każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać badania na osteoporozę. Będzie muzyka, dla dzieci bezpłatne dmuchańce, lody i soczki oraz zabawa z animatorem. Wystawcy pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych zaprezentują swoje produkty DO ZOBACZENIA!

plakat

Przygotowania do uruchomienia kolejnego już w Gminie Męcinka publicznego przedszkola - tym razem w Przybyłowicach idą pełną parą.
Powstaje także piękny ogród , w którym trwają obecnie prace porządkowe . Pracownicy Urzędu Gminy w Męcince wkładają całe serce aby nasze przedszkolaki miały bezpieczne i atrakcyjne miejsce pobytu. Przy pomocy architekta krajobrazu zaprojektowana i wykonana zostanie część do odpoczynku, zabawy oraz poletka edukacyjne.

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie