wtorek, 30 listopad 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

PORADNIA RODZINNA przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Piotrowicach nr 113

Nasze działania skierowane są do rodzin, rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców współpracujących z rodzinami. W poradni rodzinnej można skorzystać z pomocy: psychologa, psychoterapeuty, pedagoga, terapeuty uzależnień, lekarza psychiatry.

Nasze usługi dla mieszkańców gminy oraz pacjentów GOZ w Piotrowicach są bezpłatne!!!

Umawianie wizyt odbywa się w dni robocze w rejestracji,
telefonicznie: 76/870 88 78 (w godz. 10:00-18:00)
784 718 714 (w godz. 18:00-19:30)
lub przez e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnia Rodzinna oferuje pomoc osobom indywidualnym , parom , małżeństwom i rodzinom, a także osobom borykającym się z problemem uzależnienia i współuzależnienia.
Oferujemy terapię:
 • terapia indywidualna – skierowana jest do osób dorosłych doświadczających różnych problemów. Na terapie można zgłosić się, by uzyskać wsparcie w sytuacjach kryzysowych (np. choroba, śmierć, żałoba), rozwijać kompetencje osobiste ( np. radzenie sobie ze stresem);
 • terapia małżeństw i par – skierowana jest do par, małżeństw przeżywających kryzys w związku, potrzebujących pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących m.in. : zdrady, przemocy w związku, chorobliwej zazdrości itp. Bądź wyrażających chęć poprawienia jakości wzajemnych relacji.
 • terapia rodzin – to forma pomocy proponowana całej rodzinie borykającej się z różnymi trudnościami związanymi z :
  • problemami wynikającymi z wieku rozwojowego dziecka , m.in. problemy wieku dojrzewania (zachowania buntownicze)
  • problemami związanymi z dysfunkcjonalnością rodziny, m.in. przewlekła choroba rodziców, rodzina zagrożona separacja, rozwodem, uzależnienia,
  • problemami związanymi ze struktura rodziny, m.in.: rodzina zrekonstruowana, emigracja jednego z rodziców,
  • problemami związanymi z dysfunkcjonalnością dzieci, m.in.: przewlekła choroba dziecka, niepełnosprawność dziecka,
  • problemami związanymi z przemocą w rodzinie m.in. fizyczną, psychiczną, ekonomiczną, seksualną,
  • problemami związanymi z trudnościami szkolnymi, m.in. dysleksja , dysortografia.

W ramach świadczeń Poradni Rodzinnej istnieje możliwość psychologicznych badań diagnostycznych w zakresie:

 • trudności szkolnych,
 • zaburzeń psychopatologicznych,
 • struktury osobowości.

Poradnia Rodzinnej realizuje zadania poprzez:

 1. Działalność profilaktyczną
 2. Działalność terapeutyczną
 3. Poradnictwo
 4. Konsultacje
 5. Interwencje kryzysowe
 6. Prowadzenie grup wsparcia
 7. Działalność informacyjno szkoleniowa

Kadra Poradni Rodzinnej

Poradnia Rodzinna mgr Dorota Puchalska – Antosikmgr Dorota Puchalska – Antosik – absolwentka Wydziału Historyczno - Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister pedagogiki specjalnej i psychologii klinicznej. Swoje życie zawodowe związała głównie z pracą kliniczną, chociaż przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki. Ma 35 letni staż pracy z pacjentami. Jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutą. Pracuje z dorosłymi, rodzinami i dziećmi.

Poradnia Rodzinna mgr Ewelina Chwałekmgr Ewelina Chwałek – psychoterapeuta, terapeuta uzależnień w trakcie procesu certyfikacji, magister pedagogiki specjalnej o specjalności resocjalizacja, dyplomowany psychiatryczny terapeuta środowiskowy, socjoterapeutka, terapeuta zajęciowy, Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Od 2005 roku pracuję w Centrum Psychiatrii i Psychologii „Mariamed” w Lubinie w Oddziale Dziennym Psychiatryczny, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym gdzie prowadzi zajęcia terapeutyczne grupowe i indywidualne oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego.

Poradnia Rodzinna mgr Anna Kunamgr Anna Kuna – psycholog, trener : absolwentka studiów magisterskich na specjalności psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Swoje doświadczenie w pracy psychologicznej zdobywała na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Centrum Psychiatrii i Psychologii „Mariamed” w Lubinie (prowadzenie terapeutycznych i psychoedukacyjnych zajęć grupowych z osobami dorosłymi : prowadzenie indywidualnych rozmów wspierających) oraz w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Swój warsztat trenera wzbogaca prowadząc warsztaty psychologiczno – rozwojowe dla osób bezrobotnych, a także dla dzieci i młodzieży szkolnej. Poza pracą zawodową rozwija swoją wiedzę naukową jako doktorantka, gdzie prowadzi badania z obszaru psychologii zdrowia. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach naukowych.

Poradnia Rodzinna Tomasz Cyrkotmgr Tomasz Cyrkot - Absolwent psychologii (specjalność kliniczna) na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu. Psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikatu w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym oraz w Poradni Leczenia Nerwic w „MARIAMED” w Lubinie. Doktorant na Uniwersytecie SWPS oraz stypendysta Grantu Narodowego Centrum Nauki, Konkurs OPUS 8 "Psychopatologia metapoznania: perspektywa integracyjna w kontekście biologiczno-poznawczych modeli halucynacji, fobii i urojeń".

Poradnia Rodzinna Justyna Januszmgr Justyna Janusz - Pedagog specjalny, absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na Wydziale Nauk Pedagogicznych, magister pedagogiki specjalnej o specjalności resocjalizacja. Ukończyła studia podyplomowe Terapia zaburzeń zachowań adolescentów i osób dorosłych na Uniwersytecie Zielonogórskim, Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako wychowawca w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, jak również nauczyciel kontraktowy w Szkole Podstawowej. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym sprawiającą problemy wychowawcze, jak również pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i osobami starszymi, prowadząc zajęcia prewencyjno-edukacyjne związane z bezpieczeństwem dnia codziennego oraz z zagrożeniami jakie niesie dzisiejsze społeczeństwo

mgr Joanna Cyrkot - Psycholog, pielęgniarka. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu na Wydziale Psychologii (kierunek Psychologia Kliniczna) oraz absolwentka Uniwersytetu Im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Pielęgniarstwo. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia w Zakładzie Seksuologii Społecznej i Klinicznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu oraz na Oddziale Dziennym w Centrum Psychiatrii i Psychologii „MariaMed” w Lubinie.

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie