poniedziałek, 21 wrzesień 2020 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Męcinka oraz Turyści!
Zbiornik wodny Słup to jedna z licznych atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych, którymi mogą pochwalić się mieszkańcy Gminy Męcinka. W najbliższy piątek organizujemy akcję sprzątania tego miejsca, w którą zaangażowały się również nasze szkoły w Męcince i Piotrowicach, Straż Ochrony Przyrody, RZGW oraz Polski Związek Wędkarstwa.
Edukacja, pokazanie walorów naszej gminy oraz poprawa estetyki to główne cele naszego przedsięwzięcia. Jednakże proszę wszystkich mieszkańców Gminy Męcinka oraz przyjezdnych turystów o to, aby każdego dnia dbać o miejsce, w którym żyjemy i spędzamy wolny czas.

Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

plakat

Kalwaria pielgrzymkaDoroczna pielgrzymka na Kalwarie w Męcince za nami. Tak jak w ubiegłym roku pielgrzymi modlili się i zbierali datki na rzecz Dziecięcej Kliniki Onkologicznej we Wrocławiu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince, następnie pielgrzymi powędrowali stacjami drogi Krzyżowej na górę Górzec. Na zakończenie pielgrzymki u podnóża wzniesienia odbył się finał loterii fantowej. Zgromadzonej społeczności przygrywała orkiestra Hanys Band, której koncert ufundowany został przez Gminę Męcinka.

Czytaj więcej: Kalwaria – pielgrzymi otworzyli serca

Integracja seniorów zapoczątkowana podczas kursu komputerowego w ramach projektu E-senior miała swój finał podczas wspólnego wyjazdu do wrocławskiego ZOO. Uczestnicy projektu wspólnie spędzili czas, podczas którego jednogłośnie wyrazili chęć kontynuacji zawartych znajomości.

,,Dziękuje bardzo seniorom za aktywny udział w projekcie. Dołożę wszelkich starań aby takiego typu inicjatywy były organizowane w naszej gminie cyklicznie. Gratuluje ukończonego kursu i życzę aby otrzymany sprzęt ułatwił życie codzienne ”- podkreślił wójt Mirosława Brzozowski.

miniatura - seniorzy

Autor zdjęcia Krystyna Czwartacka

Kilkaset metrów nawierzchni asfaltowej powstaje obecnie na kolejnej drodze gminnej, tym razem w Męcince. Droga stanowiąca łącznik komunikacyjny pomiędzy drogami powiatowymi, a także dojazd do powstałych domów jednorodzinnych zostanie również poszerzona oraz obustronnie wzmocniona obrzeżami.

Na nową inwestycję Gmina Męcinka pozyskała dotację z budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego” – informuje wójt Mirosław Brzozowski.

Zakończenie zadania zaplanowano na koniec października 2020 r.

Inwestycja drogowa

miniaturaDla każdego z nas hasło regaty żeglarskie oznacza coś innego. Dla jednych jest to po prostu przejażdżka łódką, dla drugich wielka przygoda. Regaty mogą być też wymagającą próbą, walką z własnymi słabościami i żywiołem wody oraz wiatru.

Na zakończenie wakacji w sobotę 29 sierpnia w na zbiorniku wodnym Slup odbyły się III Regaty SŁUP. W zawodach wzięło udział 20 załóg.

Impreza rozpoczęła się w piątek 24 lipca treningiem dla zarejestrowanych drużyn, dzień później natomiast odbyły się zmagania na wodzie. Organizatorom udało się przeprowadzi wyścigi przy słonecznej pogodzie i niezbyt silnym wietrze. Oficjalne podsumowanie regat i wręczenie nagród odbyło się w sobotę. Zawody rozegrano w 5 kategoriach: Omega standard,420,470, Katamarany, Open- kategorie dla nie skalsyfikowanych w innych kategoriach. Dla pierwszych trzech załóg przyznane zostały nagrody, które wręczyła zastępca wójta Arlety Gregulska-Oksińska. Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego.

Czytaj więcej: III Regaty Żeglarskie SŁUP za nami

Trzynaście rodzin skorzystało ze wsparcia finansowego na usunięcie azbestu z prywatnych posesji w ramach realizowanego przez samorząd Gminy Męcinka projektu.

Na realizację przedmiotowego zadania Gmina Męcinka pozyskała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. „Nasze działanie miało na celu poprawę jakości środowiska naturalnego w Gminie Męcinka oraz wsparcie mieszkańców w kosztownych przedsięwzięciach związanych z usuwaniem azbestu” – informuje wójt Mirosław Brzozowski. Zadanie zrealizowano ze środków finansowych przeznaczonych na realizację gminnych programów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Gmina Męcinka rozpoczęła prace polegające na wymianie instalacji wodociągowej wraz z nowym przyłączem w budynku świetlicy oraz remizie OSP w Męcince. Prowadzone prace swoim zakresem obejmują modernizację przyłączy przeznaczonych do wymiany na terenie Gminy Męcinka ze względu na ich zużycie. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu Gminy Męcinka. Zakończenie prac przewidziano na koniec bieżącego tygodnia.

instalacja przód

instalacja tył

Początek nowego roku szkolnego to nowy nabór zawodników. W szeregach szkółki, która powołana została z inicjatywy Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego i swoją działalność zapoczątkowała w sierpniu ubiegłego roku trenuje obecnie blisko 40 zawodników. Nad ich rozwojem czuwa trzech trenerów z Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Poziom organizacyjno-sportowy sukcesywnie zwiększa się, co sprawia, że jest to coraz bardziej perspektywiczne miejsce do spełniania swojej pasji przez dzieci i młodzież. Klub kładzie duży nacisk poprzez wychowanie przez sport.

Serdecznie zapraszamy do Akademii chłopców i dziewczynki z rocznika 2008 i młodszych zamieszkujących w naszym regionie. Zapisy prowadzone są bezpośrednio u trenerów w czasie treningu (wtorek i czwartek, godzina 17 – boisko sportowe w Męcince) lub przez konto Gminna Akademia Piłkarska w Męcince za pośrednictwem portalu społecznościowego facebook.

Odnowiony parkiet to jeden z zakresów prac modernizacyjnych sali gimnastycznej szkoły w Męcince. W ostatnich miesiącach wykonano również remont instalacji centralnego ogrzewania.

,,Przez okres wakacyjny corocznie wykonujemy prace remontowe w szkole aby zarówno dostosować je do potrzeb jak tez sukcesywnie wprowadzać nowoczesne rozwiązania w naszej placówce” – informuje dyrektor Bogusława Kałużna.

,,Staramy się zapewnić naszym uczniom najlepsze warunki do nauki” – podkreśla wójt M. Brzozowski.

zdjęcie do artykułu

Budowa blisko kilometrowego odcinka chodnika przy drodze wojewódzkiej w Sichowie jest zadaniem kolejnej inwestycji Gminy Męcinka.

"Chcemy poprawić poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców przy drodze, która charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Na realizacje inwestycji pozyskaliśmy dotacje z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości blisko pół miliona złotych” – informuje wójt.

Gmina Męcinka przekazała już plac budowy wykonawcy, który wyłoniony został w drodze przetargu publicznego.

Chodnik Sichów

miniaturaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Męcince przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium na rok szkolny 2020/2021. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń zamieszkały na terenie Gminy Męcinka, jeżeli miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w jego rodzinie nie może być większa niż 528,00zł. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Męcince (pok. nr 5) w terminie do 15 września 2020 r. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 76 871 80 97.

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie