wtorek, 21 wrzesień 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

Kochani, mam przyjemność poinformować, że projekt naszego Gminnego Ośrodka Zdrowia został zarekomendowany do dofinansowania w ramach programu unijnego. Otrzymamy blisko 700 tys. zł dotacji. Oznacza to, że już niebawem wprowadzimy dodatkową możliwość rejestracji przez Internet, dzięki indywidualnym kontom pacjenta każdy będzie mógł szybciej odczytać wyniki, receptę czy sprawdzić swoją historię choroby oraz zalecane leki. W ośrodku zdrowia w Piotrowicach zamontowane zostaną samootwieralne drzwi.
Zakupimy również nowy sprzęt diagnostyczny i komputery do ośrodków. Wszystko po to aby usprawnić funkcjonowanie naszej gminnej służby zdrowia i poprawić jakość życia naszym mieszkańcom.

Z pozdrowieniami
Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

plakat

AlpakoterapiaTe przyjazne zwierzęta gościły u naszych przedszkolaków dostarczając im nie lada frajdy.

Zajęcia z alpakami uczą budowania relacji w klimacie spokoju i zaufania. Zabawa z nimi przełamuje lęki, stymuluje zmysły i pobudza aktywność.

Dziękujemy Nicoli Hasiuk Zagroda ,,Zwierzęcy świat" za wizytę.

Czytaj więcej: Alpakoterapia dla lepszej adaptacji naszych przedszkolaków w Przybyłowicach

Pielgrzymka na Kalwarię"Skupienie w modlitwie, wzajemna życzliwość i szacunek, wspólny cel dobroczynny, a w sercach tylko im wiadome intencje - tak jednym zdaniem można opisać dzisiejsze wydarzenie, które odbyło się w Męcince. Tegoroczna Pielgrzymka na Kalwarię zgromadziła bardzo wielu ludzi, którzy po zakończeniu części modlitewnej podzielili się dobrem podczas parafialnego festynu rodzinnego. Zbierano pieniądze na chorą dwuletnią dziewczynkę, która walczy o życie. Dziękuję ks. Proboszczowi Przemysławowi Burnosowi, wszystkim zaangażowanym w organizację osobom oraz uczestnikom Pielgrzymki za piękne wydarzenie w naszej gminie".

Z wyrazami uznania
Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

Czytaj więcej: 39. Pielgrzymka na Kalwarię w Męcince ze szczytnym celem

Odbudowa dróg powiatowych oraz budowa chodników przy tych drogach stanowiły główny temat rozmowy. Omówione zostały możliwości finansowania inwestycji oraz dostępne programy pomocowe.

"Niezbędny do wykonania jest remont drogi Pomocne-Kondratów, drogi w Słupie, drogi w górnej części Męcinki oraz przy piekarni, a także drogi Piotrowice - Męcinka. W celu poprawy bezpieczeństwa zgłosiłem również konieczność budowy chodnika w Pomocnem, Kondratowie oraz Sichówku" - informuje Wójt. "Na część zakresu mamy przygotowaną już dokumentację techniczną. Jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargów na kolejne projekty, o dofinansowanie których będziemy się ubiegać z dostępnych naborów i konkursów" - informuje Starosta.

Spotkanie ze Starosta

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Termin kwalifikacji dla Gminy Męcinka wyznaczono na dni 18-19 października 2021r. W najbliższym czasie do osób podlegających kwalifikacji wojskowej zostaną wysłane wezwania zawierające informacje o dacie, godzinie i miejscu stawiennictwa.. Czytaj więcej: Kwalifikacja wojskowa

W związku z opracowywaniem przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2022-2025 z perspektywą do roku 2029 została przygotowana stosowna ankieta dla mieszkańców. Zachęcamy mieszkańców do wypełniania ankiet - LINK DO ANKIETY www.eko-precyzja.eu/dolnyslask.php.

Wykonawcą opracowania jest Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja. Wszelkie pytania proszę kierować do Wykonawcy Programu, tel. +48 736 228 008, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie