poniedziałek, 18 styczeń 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

"Naszym celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa społeczności lokalnej" - informuje wójt Mirosław Brzozowski
W okresie wiosennym odbędą się spotkania i konsultacje z mieszkańcami w sprawie realizacji inwestycji.

W Gminie Męcinka wszyscy uczniowie szkół podstawowych, a także przedszkolaki mają zapewniony dowóz do placówek edukacyjnych znajdujących się na terenie gminy. Wójt Gminy Męcinka podpisał umowę na realizację tych dowozów w 2021 r. z przewoźnikiem PKS Kamienna Góra.

„Umowa, którą wraz z prezesem PKS p. Konradem Karmelitą podpisaliśmy dotyczy gminnej komunikacji publicznej obejmującej dowozy szkolne. Z komunikacji tej mogą również korzysta uczniowie dojeżdżający do szkół ponadpodstawowych w Jaworze oraz inni mieszkańcy. Podczas naszego spotkania przedstawiłem potrzeby społeczne mieszkańców naszej gminy w zakresie komunikacji publicznej z Legnicą, Złotoryją i Jaworem aby wypracować systemowe rozwiązanie tego problemu” – informuje wójt Mirosław Brzozowski.

Dowozy dzieci do placówek edukacyjnych na terenie gminy finansowane są z budżetu Gminy Męcinka w kwocie ponad 300 tys. zł rocznie, co stanowi ok. 50% całkowitego kosztu biletów. Pozostała część pokryta jest ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

miniatura

Pakiet bezplatnych badań
Powiększ plakat (format JPG)

Kochani,
przebycie choroby Covid 19 może wywoływać wiele powikłań, które mogą ujawniać się w różnym czasie. Wielu naszych mieszkańców chorobę tą i zakażenie koronawirusem przeszło. Oferujemy tym wszystkim pakiet bezpłatnych badań, które pozwolą na wczesne stwierdzenie ewentualnych negatywnych skutków Covid 19 oraz szybką diagnostykę w szerokim zakresie. Dbajmy o zdrowie dla siebie i bliskich. Zachęcam do udziału w badaniach.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia
Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

Przybyłowice przedszkoleWykonanie prac dostosowawczych na parterze budynku świetlicy w Przybyłowicach, zakup wyposażenia, w tym zabawek i materiałów edukacyjnych, przygotowanie ogrodu dla dzieci to główny zakres prac inwestycji w Przybyłowicach, który przygotowuje obecnie samorząd Gminy Męcinka.

"W dniu dzisiejszym wraz z dyrektor szkoły p. Bogusławą Kałużną, kierownictwem i pracownikami Urzędu Gminy w Męcince, radną p. Wiesławą Plecety oraz sołtys Przybyłowic p. Bożeną Kaczmarek opracowaliśmy konieczny do wykonania zakres prac. Chcemy, aby przedszkole, na uruchomienie którego pozyskalismy ponad półmilionową dotację unijną ruszyło już od września" - informuje Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

Czytaj więcej: Przygotowania do kolejnej inwestycji w Gminie Męcinka - w Przybyłowicach powstanie przedszkole

miniaturaW miejscach, gdzie budowa oświetlenia jest obecnie niemożliwa ze względu na brak sieci energetycznej, samorząd Gminy Męcinka szuka rozwiązań alternatywnych. Jednym z nich jest budowa lamp solarnych. Powstają one w newralgicznych miejscach, wskazanych przez mieszkańców. Na koniec roku udało się zamontować takie lampy w miejscowości Słup, które zostały usytuowane przy ścieżce prowadzącej do kościoła. Gmina Męcinka planuje montaż lamp w kolejnych miejscowościach gminy.

Czytaj więcej: Nowoczesne oświetlenie w Słupie

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie